A StúDió Veszprém indulása alkalmából ezzel a címmel készített velünk interjút a Veszpresszó

„Tele vagyunk dióval”  viccel Praznovszky Mihály irodalomtörténész a StúDió Veszprém bevezető műsorában, a régió első közéleti podcastjában, amelyben Dióssy László volt polgármester és Wéber László volt önkormányzati képviselő beszélget izgalmas és érdekes történetekről, nem mindennapi emberekkel.

– Hogyan jött az ötlet? – kérdeztük Dióssy Lászlót és Wéber Lászlót.

D. L.: Megjelent a könyvem, és kérdéses volt, hogy ezt miképp tudjuk kellőképpen reklámozni. Sok hagyományos módszer mellett Laci felvetette, hogy érdemes lenne egy podcastot indítani, ami, ha jól tudjuk, Veszprémben még nem volt. Aztán továbbfűztük a gondolatot, s már nemcsak a könyvről beszélgetnénk, hanem esetleg olyan érdekes veszprémi embereket hívnánk ebbe a műsorba, akiknek a mondanivalója vonzó lehet a hallgatóknak.

W. L.: Nekem pedig az is eszembe jutott, hogy ebben a könyvben megismerhetünk olyan személyeket, akiket már ismerhettek korábban is a veszprémiek, de az ő hangjuk érdemes arra, hogy egyrészt megjelenítsük, másrészt megőrizzük. Személy szerint nekem több olyan történet is szembejött Laci könyvéből, ahol fontos, hogy saját hangjukkal is halljuk a szereplőket, akik úgymond egy értéktárba is bekerülnek ezáltal.

– Miért podcast? És mi az a podcast?

W. L.: Amerikában az elmúlt években a podcastokban elköltött reklámköltség már meghaladta a hagyományos rádiókét. Egyre többen használják, és már itthon is, elsősorban a városi környezetben látunk rá fogadókészséget. Ezek főleg beszélgetős műsorok, szórakoztató és közéleti talk-showk, és az emberek a kocsijukban, a tömegközlekedésen, vagy akár fűnyírás közben is élvezhetik. Volt anno Veszprémben egy beszélő rádió, ahogy a könyvben is megjelenik, a Radio Jam, ahol a zenei tartalom mellett volt szöveges tartalom is. Ma viszont nincs beszélgetős tartalom.

D. L.: Sőt, mondjuk azt, hogy az egyik oldalról csak az agymosást lehet hallani, a másik oldalon pedig nagyon korlátozott minden, vidéken nincs olyan rádió, amely ne a NER kezében lenne. Nincs olyan beszélgetőműsor, amely olyan embereket mutatna be, akiket érdekes és érdemes hallgatni. Pedig sok ember van, akinek az élete példa lehet.

– Milyen platformon fut a podcast?

W. L.: Minden platformot megcéloztunk. Elérhetőek vagyunk SoundcloudonYoutube-on, Apple termékekenSpotify-on is.

A cikk ide kattintva olvasható tovább…

0
    0
    A kosarad
    A kosarad üresVissza